טיולים שיוצרים התפתחות אישית ואיכות חיים

טיול זה מחבר את האדם עם הטבע. הוא חושף את הסודות ומחבר אותנו לתהליכים ותדרים מרפאים.
אנו יוצרים בטיולים, מפגשים עם אנשים שאורח חייהם ותפיסתם נותנים השראה לחיי משמעות,
ומאפשרים כניסת עומק אל מרחבים של קדושה אנרגיה ומפגש, בשאיפה לחיבור קבוצתי עוצמתי.
החיבור מתחיל כבר מהמפגש הקבוצתי הראשון שלפני הטיול ועוד אחרי הטיול.

טיול מיוחד לגואטמלה 15 יום

15 יום | 6 דצמבר 21

ברוכים הבאים ל״ארץ האביב הנצחי״. צוות מונדו טריפ מזמינים אתכם לטייל ולהתאהב ביחד איתנו באחד היעדים המרתקים והצבעוניים בכל יבשת אמריקה. טיול לגואטמלה הוא טיול שכולו יופי, יופי של נופים, יופי של עצים, יופי של אתרים ויופי של אנשים. טבעת אש שנוצרה בידי הרי געש פעילים שזורה בעננים, צמחייה עשירה ומגוונת בצבע ירוק משתרעת על פני הרים אינסופיים, זוהי ארץ טומנת בחובה את אחד הסיפורים המרתקים של יבשת אמריקה כולה במשך יותר מ 2000 שנה, הארץ הזו חוותה את תקומתה של ציביליזציה מפוארת אשר בלטה בזכות הקדמה החברתית – תרבותית שלה. זוהי ציביליזציה שפיתחה את אחת משיטות הכתר מפותחות ביבשת אמריקה לפני התקופה הפרה – קולומביאנית. זוהי תרבות שהתמחתה אסטרונומיה ומתמטיקה בדיוק מוחלט. היא גם הגיעה להישגים מרשימים באמנות, באדריכלות ובכלכלה. זוהי ארץ בעלת משאבים טבע רבים. מפלי מים טהורים אשר חוצים את ההרים וזורמים לנהרת שמנשקים את האדמה הפורייה. המגוון של המדינה נובע מחיבור בין שני העולמות אשר נפגשו בחלק הזה של העולם לפני 500 שנה. זוהי ארץ של לב תרבות המאיה. ברוכים הבאים למסע של 15 יום ללב ארץ המאיה גואטמלה.

15ימים

$4950

טיול כשר

הצטרפו לטיול של פעם בחיים, מתוך היכרות אישית עם אטרקציות מקומיות נדירות והתאמה ייחודית למסלול שאתם בוחרים

  משיאי הטיול

  טיקאל האתר הוא חלק מפארק לאומי עשיר באתרים ארכיאולוגים מתקופת המאיה.

  בני המאיה כאן חיו באזור די מבודד בהרים ושמרו על מנהגיהם ולבושם המיוחד

  אגם אטיטלן, ללא ספק מהיפים ביותר באגמי יבשת אמריקה, אשר צבעו כחול עמוק והוא מוקף בשלושה הרי געש

  תושבי הכפרים האינדיאנים פיתחו סגנונות אריגה ולבוש שונים נוכל להתרשם מהם.

  מסלול הטיול

  יום 1 | תל אביב– גוואטמאלה סיטי 6.12.2021 יום ב'

  בהתאם לשעת הטיסה, נגיעה לגואטמלה סיטי היא בירתה של גואטמלה והעיר השנייה בגודלה במרכז אמריקה. היא מהווה צומת מעבר ראשי למטיילים המגיעים למדינה, העיר עשירה בתרבות ובהיסטוריה עתיקת יומין. היא נבנתה בסוף המאה ה-18 ומהווה דוגמא מצוינת לארכיטקטורה קולוניאליסטית עירונית. בשל רעידות האדמה שפקדו אותה, מרבית הבתים חדשים יחסית או משופצים, ולכן סביר שבביקור בה תראו מבנים עתיקים בודדים, . בשעות אחה”צ המאוחרות ניסע למלוננו ללינה (במידה והזמן יאפשר נצא לסיור פנורמי בעיר   ארוחת ערב.

  לינה בגואטמלה סיטי. RADISSON או דומה לו.

  יום 2 | גוואטאמלה סיטי - לפורס - איזור טיקאל 7.12.2021 יום ג'

  לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל השדה תעופה בגואטמלה סיטי ונטוס אל פלורס. העיר פלורס (Flores) היא למעשה אי קטן ושקט אגם פטן איצה (Lago Petén Itzá), המחובר ליבשה במעין כביש על המים. לרוב, פלורס משמשת כנקודת יציאה לעבר אתר ההריסות המפורסם ביותר בגואטמלה ה"טיקאל". עם ההגעה, ניסע אל המלון היושב על אחת משלוחות אגם פטן איצה, ארוחת ערב במלון לינה במלוןCASONA DEL LAGO או דומה לו.

  יום 3 | גוואטמלה סיטי - טיול באתרי טיקאל 8.12.2021 יום ד'

  לאחר ארוחת הבוקר, בבוקר נצא לגדה הצפונית של אגם פטן איצה לביקור באתר המאיה טיקאל, שהוא מהמרשימים באתרי המאיה. האתר הוא חלק מפארק לאומי עשיר באתרים ארכיאולוגים מתקופת המאיה והוא כולל ארמונות, מקדשים, בתי תפילה ובמות לטקסים. רבים מן המבנים קבורים תחת צמחיית יער הגשם העשירה, מה שהופך את הביקור מרתק במיוחד. מרבית המבנים בטיקל הם ארמונות, מקדשים, בתי תפילה ובמות לטקסים. בשנת 1955 הוכרז האתר כפארק לאומי ובמקום נבנה מוזיאון ומרכז מבקרים גדול. קיימים 12 מקדשים הגלויים לעין באתר, אבל רבים אחרים קבורים תחת ההריסות. המיקום של אתר טיקל בתוך הג'ונגל, הופך את הביקור כאן למרתק במיוחד. עושר הצמחייה ומגוון בעלי החיים, כולל קרוב למאתיים וחמישים מינים שונים של ציפורים, קופים, עכבישים נדירים, צבי לבן הזנב ועוד. בטיקאל בגואטמלה ניצבת הפירמידה הגבוהה ביותר באמריקה. לצידה, בלב היער פזורים מבני אבן מסתוריים ומרתקים, שחידות אינספור עדיין אופפות אותם. כיצד נבנו המבנים המפוארים? איך בונים הר? מה היו שימושיו של הפירמידות מדוע נעלמו תושבי העיר במפתיע מעל האדמה? על כל השאלות הללו נקבל תשובות בהדרכה במקום, אחה”צ נצא לשייט מהנה על האגם ונצפה ממנו בשקיעה המרהיבה. CASONA DEL LAGO או דומה לו.

  יום 4 | פלורס - גאוטמלה סיטי – יום טיול ב - 9.12.2021 יום ה'

  לאחר רארוחת הבוקר נבקר קצת בעיירה פלורס השוכנת במעין אי באגם פטן איצ'ה(Lago de Peten Itza), האי מחובר בכביש אל היבשה. באזור היבשה ישנם שני יישובים פשוטים שנקראים סנטה אלנה וסן בניטו, פלורס עצמה היא עיירה חביבה, האוירה כאן נעימה מאד והאנשים נחמדים כיאה לגואטמלה. לאחר מכן נעלה על טיסה שתחזיר אותנו לגואטמלה סיטי, בערב נצא למופע פולקלור בעיר. ארוחת ערב במלון. לינה בגואטמלה סיטי. RADISSON או דומה לו.

  יום 5| גאוטמלה סיטי - 10.12.2021 יום ו'

  לאחר ארוחת הבוקר היום יש אטרקציה מיוחדת מחוץ לגואטמלה סיטי לפני כניסת השבת פרטים במשך לינה בגואטמלה סיטי התארגנות וסועדת שבת בבית בחב"ד גוואטמלה סיטי . RADISSON או דומה לו.

  יום 6| גאוטמלה סיטי 11.12.2021 יום שבת

  סעודות השבת ותפילות במלון גוואטמלה סיטי . RADISSON או דומה לו.

  יום 7 | קאבון – סאמוק שומפאי 12.12.2021 יום א'

   לאחר ארוחת הבוקר נצא היום לטיול מיוחד במינו בגן עדן של גואטמלה לעבור איזור הקסום - אזור מערות נטיפים נקראות מערות קנדלריה Candelaria מצוי כ- 25 ק"מ צפונית מזרחית לעיירה צ'יסק Chisec.  סמוק שמפיי Semuc Champey הוא אחד מפלאי הטבע של גואטמלה, אתר טבע במחוז אלטה וראפאס במרכז גואטמלה, סמוך לעיירה לנקין. האתר בנוי מגשר טבעי של אבן גיר קשה באורך של כ-300 מטרים, מתחתיו זורם נהר קחאבון, שחצב באבן הרכה יותר. על הגשר עצמו נוצרה סדרה מרהיבה של מפלים וברכות רדודות, בהן זורמים מים לאורך כל השנה. נבקר במערות לאנקין שהן גם אתר טקסים של המאיה.

  יום 8 | סאמוק שומפאי 13.12.2021 יום ב'

  סמוק שמפיי הוא אחד הפארקים ואתרי טבע המרשימים ביותר הקיימים במרכז אמריקה וללא ספק אחד מהאתרים אותם תזכרו זמן רב לאחר תום הביקור כי ללא ספק מדובר בתופעת טבע ייחודית הטובלת בנוף ירוק עוצר נשימהחזרה  למלון   ארוחת ערב PARK HOTEL או דומה לו.

  יום 9 | משולש איכסיל 14.12.2021 יום ג'

  לאחר ארוחת הבוקר, היום נטייל  במשולש איכסיל Ixil בגואטמלה משולש איכסיל מוגדר כאזור הגובל בשלושת היישובים נבאח Nebaj , צ'חול Chajul , וקוצאל Cotzal שבחבל קישה Quiche באזור הררי בהם מתגוררים בעיקר תושבים צאצאי המאיה. בני המאיה כאן חיו באזור די מבודד בהרים ושמרו על מנהגיהם ולבושם המיוחד וגם על שפתם שנקראת איקסיל Ixil. רבים מהם אינם דוברי ספרדית. זה המקום בו אפשר לראות  את בני המאיה האוטנטיים ועדיין שומרים על מנהגיהם ולבושם ושפתם העתיקה. תפגשו מעט מאד תיירים בכפרים הללו. ארוחת ערב,  חזרה למלון  PARK HOTEL

  יום 10 | אגם אטיטלן 15.12.2021 יום ד'

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא לכיוון  אגם אטיטלן, ללא ספק מהיפים ביותר באגמי יבשת אמריקה, אשר צבעו כחול עמוק והוא מוקף בשלושה הרי געש, בין האגמים היפים ביותר בעולם ואחד היעדים המתויירים ביותר בגואטמלה. הוא באזורי הרמה בגוואטמלה, ידוע בשל היותו האגם העמוק ביותר במרכז אמריקה, המגיע לכדי עומק של 340 מטר, שקרקעיתו טרם נחקרה. צורתו של האגם מתקבלת על ידי המדרונות התלולים שבצידו ושלושה הרי געש בחלקו הדרומי. בדרכנו לאגם נפגש לראשונה עם תרבות המאיה העתיקה ונבקר באתר אישמצ’ה, מתקופת המאיה המאוחרת. משם ניסע לביקור בעיירת המחוז סולולה. נבקר בשוק המקומי ונראה את הדוכנים של המקומיים הבאים למכור את מרכולתם. בסוף היום נגיע למלוננו שעל גדות האגם ארוחת ערב, לינה במלון  HOTEL REAL LA VILLA או דומה לו.

  יום 11| כפרים על אגם אטיטלן 16.12.2021 יום ה'

  לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בכפרים הפזורים על חופיו של אגם אטיטלן. תושבי הכפרים האינדיאנים פיתחו סגנונות אריגה ולבוש שונים נוכל להתרשם מהם. נבקר ראשית בכפר סאן חואן ,שם נבקר בקואופרטיב נשים לאריגה, קואופרטיב של נשים מרפאות ועוד. משם נשוט אל הכפר האינדיאני סנטיאגו דה אטיטלן, נראה את האריגים המיוחדים לכפר זה ואת הנשים היושבות בכיכר הכפר ומוכרות את הוויפיל, החולצות הרקומות פרחים וציפורים האופייניות לאזור. בכפר ישנו פולחן מעניין לפסל עץ של מכשף המכונה מאשימון, אל השמאנים, אליו עולים לרגל מכל רחבי האזור לבקש עזרה וברכה. ארוחת ערב לינה על גדות אגם אטיטלן    PORTA DEL LAGO או דומה לו.

  יום |12 כפרים על אגם אטיטלן - השוק של צ'יצ'יקסטננגו – - 17.12.2021 יום ו'

  היום לאחר ארוחת הבוקר,  ניסע אל העיירה צ’יצ’יקסטננגו, שם מתקיים בימי חמישי השוק הגדול והצבעוני ביותר במסו-אמריקה. צ'יצ'יקסטננגו, אוצ`יצ`י, כמו שקוראים לה המקומיים היא עיירה הררית קסומה וערפילית, הממוקמת בגובה של 2030 מטרים מעל פני הים. היא מוקפת עמקים וסביבה מתרוממים הרים. מאז ומתמיד היא נתפסה כעיירת שוק חשובה פעמים רבות ביום השוק הקופראדיאס (cofradías - אגודות דתיות) מקיימים תהלוכות דתיות. המקומיים משלבים בין הפולחן המסורתי של בני המאיה לבין הדת הקתולית, אחרי ביקורנו בשוק ניסע אל אנטיגואה, לינה באנטיגואה והתארגנות לשבת  . PORTA ANTIGUA  או דומה לו.

  יום 13| אטיטלן - אנטיגואה יום שבת 18.12.2021

  את השבת שלנו נעשה בעיר המיוחדת אנטיגואה . PORTA ANTIGUA  או דומה לו.

  יום 14 | אנטיגואה 19.12.2021 יום א'

  לאחר ארוחת הבוקר נבקר בעיר, אנטיגואה היא אחת הערים הקולוניאליות היפות באמריקה הלטינית. היא היתה בירתה של גואטמלה, עד שנהרסה ברעידת אדמה ב – 1773. אנטיגואה ממוקמת למרגלות שלושה הרי געש המתנשאים לגובה של קרוב ל- 4,000 מ’ מעל פני הים. התפרצויות הרי הגעש ורעשי האדמה החריבו את העיר ואת כפרי הסביבה פעמים אחדות בעבר. בשנת 1979 העיר הוכרזה כאתר מורשת בינלאומי על ידי ארגון אונסק”ו. העיר נוסדה במאה השש עשרה והיתה הבירה הקודמת. למרות רעידת האדמה ב- 1773 והרס חלק גדול מבנייני העיר העתיקים, אנטיגואה נחשבת לפנינה ארכיטקטונית חשובה שיטוט רגלי במשך מספר שעות בעיר הוא חוויה מענגת. בעיר ניתן ביטוי מדהים ליופי שאפיין את השלטון הספרדי. בעיר אין ספור כנסיות, מנזרים וארמונות שהם חלק מ-50 מונומנטים. היום נצא לטייל ולחקור את העיר. נטייל בסמטאות, נבקר בכנסיות ובמנזרים נכנס חצרות ומבואות. נעלה לגבעת הצלב לתצפית על העיר ונראה את הרי הגעש המקיפים אותה. אחר הצהרים ניסע לביקור בחוות הקפה קאסה קוחום, נראה את תהליך הכנת הקפה ונבקר גם במוזיאון לכלי נגינה ייחודים הנמצא במקום.

  לינה באנטיגואה. . PORTA ANTIGUA  או דומה לו.

  יום 15| אנטיגואה גואטמלה סיטי – תל אביב 20.12.2021 יום ב'

  לאחר ארוחת הבוקר, היום ניסע לביקור בכפרים ובעיירות הסובבים את אנטיגואה. נבקר בזמורה ובסן אנטוניו אגואס קליינטס – שבהן יש קואופרטיב של נשים אורגות. נראה את הנשים במלאכתן ואת השווקים המקומיים הקטנים של דברי האריגה. נמשיך אל סן חואן אל ביספו – שם נראה את הכנסייה הקתולית הראשונה שהוקמה בגואטמלה נוכל להתרשם מאורח החיים המקומי וליהנות מהטיול באזור משם נסע לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל.

   

  מה כלול / לא כלול

  המחיר כולל

  • מדריך  מצוות "מונדו טריפ" מדריך ממוחה על המקום, משגיח/ טבח צמוד.
  •  טיסות בינלאומיות ת"א –גואטמלה  - ת"א –(דרך יעד ביניים). סה"כ 2  טיסות בינלאומיות.טיסות פנים – גואטמלה סיטי – פלרוס.
  • מלונות מדרגת תיירות טובה / לינה בבקתות תיירות בחלק מהלילות.
  • תחבורה: אוטובוס תיירים/ רכבים ייעודיים בהתאם לתוכנית.
  • כלכלה: פנסיון מלא, לאנצ' בוקס בצהריים.
  • מדריכים מקומיים מצוינים באתרים/ימי סיור כמצוין בתוכנית הטיול.
  • כניסות לאתרים ואטרקציות כמפורט בתוכנית.
  • טיפים לנותני שירותים בחו"ל.
  • צ'ופרים ופינוקים לאורך הטיול.

  המחיר כולל

  • ביטוח נוסעים.
  • ארוחות נוספות.
  • שירותי סבלות.
  • שתייה בארוחות.
  • הוצאות ושירותים אישיים.
  • כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

  מחיר, תנאי הרשמה וביטול

  מחיר הטיול: 4950 $ לאדם.
  תוספת לאדם בחדר יחיד: 1,189 $ דולר.
  דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 250 $ שלא יוחזרו ושיועברו לנותני שירותים בחו"ל על מנת להבטיח את מקומכם בטיול. יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%, בתשלום דמי הרישום אין עמלת אשראי.
  תנאי ביטול: כמו שמפורט בטופס הרשמה לטיול.
  מומלץ: כבר בעת ההרשמה לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל הכולל אפשרות לכיסוי דמי ביטול (ע"פ תנאי הפוליסה).

  הצטרפו לטיול של פעם בחיים, מתוך היכרות אישית עם אטרקציות מקומיות נדירות והתאמה ייחודית למסלול שאתם בוחרים

   או התקשרו עכשיו והבטיחו את מקומכם: 050-2727479

   טיולים מותאמים נוספים בשבילך

   טיול סדנא לפרו | 14 יום | אפריל 2022 פסח

   פרו - אחת המדינות המרתקות ביותר בעולם, היא המקום המושלם…

   פרו בוליביה טיול 17 יום – פסח 2022

   פרו ובוליביה הם המקום המושלם לטיול בו בדרום אמריקה, פרו…

   טיול לאקוודור עם מונדו טריפ ניר אזאי

   טיול סדנא לפרו אקוודור 19 יום

   פרו ואקוודור המיוחדות של הרי האנדים. אוצרות הטבע באקוודור עשירים…

   למעלה