פרו הפראית –תרבות האנדים המאצ'ו פיצ'ו ואגן האמזונס

17 ימים | טיול פרטי בהתאמה אישית

פרו היא המקום המושלם לטיול בו בדרום אמריקה, פרו היא אחת המדינות המרתקות ביותר בעולם, בטיול בן 17 יום נזכה לגלות את קסמה של פרו התרבויות העתיקות ביותר, ארכיטקטורה חדשנית ונוף חד פעמי, מהפסגות הלבנות של הרי האנדים, דרך יערות הגשם העבותים, ועד לעומקו של נהר האמזונס העצום. ולטעום משלל החוויות שיש לה להציע לנו- סיורים בערים ציוריות ובשווקים ססגוניים, נסייר בין שמיים לארץ ב"עיר האבודה", מאצ'ו פיצ'ו, ונלמד מקרוב על חייהם של בני האינקה ועל היכולת המדהימה שלהם לסלול דרכים ולפתח חקלאות מתקדמת בגבהים קיצוניים.

תוכנית הטיול

 • סיור בלימה - כיכר המרכזית והקתדרלה, הארמון הנשיאותי, כנסיית סן פרנסיסקו, מוזאון לארקו הררה, שכונת מיראפלורס
 • לימה - ביקור מרתק אצל אחד השפים הגדולים בעולם
 • חבל הערוצים של פרו – מחוז הפולקלור "העיר הלבנה" אריקיפה
 • הקניון השני הגדול בעולם קיניון קולקה -תצפית הקונדורים – טרק יום בקניון.
 • סיור מקיף בעמק הקדוש: כולל את מכרות המלח של צ'ינצ'רו סאלינס, הטרסות של מוראי. אויינטאיטמבו ושוק פיסק, עמק אורבמבה
 • מאצ'ו פיצ'ו - "העיר האבודה" של האינקה
 • מני טראק הר 7 הצבעים ברכס הוילקנוטה. הר האזנגטה
 • ביקור בכפרים אינדיאניים עתיקים
 • שייט באגם טיטיקאקה: איי השמש, המעיינות ושרידי פילקוקאינה
 • השתתפות בטקס המרתק פאצ'מנקה בכפר אינדיאני
 • 4 ימים בשמורת טאמבופאטה - ביקור בקיר התוכים, שלושת האגמים, סיור תנינים לילי ועוד

יום 1

תל – אביב (דרך אירופה) - לימה

לאחר נחיתה בלימה, בירת פרו, נגיע למלון להתארגנות, ארוחת ערב ולינה. לימה, המכונה "עיר המלכים", שימשה כבירתה של האימפריה הספרדית בדרום אמריקה במשך כ-200 שנה.

יום 2

לימה טיול בעיר

לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לסיור מקיף בעיר, במהלכו נטייל סביב המבנים הארכיטקטוניים המרשימים, וביניהם ארמון הממשלה וטקס חילופי המשמר, הקתדרלה, מנזר סן פרנסיסקו העשיר באמנות קולוניאלית, ובכיכרות המפורסמות - פלאזה דה ארמס –פלאזה סן מרטין המשחרר. בצהריים נמשיך לאורך הטיילת במירפלורס אחד האזורים האטרקטיביים ביותר בלימה נסייר בטיילת היפיפייה של לארקו מאר, כאשר הנוף של המפרץ ושל האוקיינוס השקט סובבים אותנו. נסיים בביקור במוזיאון לארקו הררה, בו נראה אוסף הפרטי הגדול ביותר של אומנות מקומית ילידית, וללמוד על תרבות האינקה המרתקת. בשעות הערב, לאחר מנוחה קצרה במלון, נצא לארוחה במסעדת "סנטרל" נלמד את סודו הקסום של הסביצ'ה ונזכה גם לטעום ממנו כמובן. לינה בלימה.

יום 3

לימה - אריקיפה "העיר הלבנה"

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לשדה התעופה בלימה ונעלה לטיסה לעיר אריקיפה לאחר התארגנות נצא לסיור בעיר הלבנה. עם הגיענו לארקיפה, העיר השנייה בגודלה בפרו ואחת היפות בה, נצפה בנוף המרשים הסובב אותנו ונעשה סיור קצר בעיר המוקפת ב-3 הרי געש ובמרכזה כיכר גדולה ויפיפייה. נטייל בין המבנים הקוליניאליים הבנויים מאבן וולקאנית והעניקו לעיר את כינויה, נבקר בכיכר המרכזית, הקתדרלה, בית הנזירים הישועי ובשכונות Cayma וינאוארה הממחישות את החיים בתקופה הקולוניאלית, וכמובן במנזר סנטה קטלינה שהפך לעיר בתוך עיר. לינה: CASA ANDINA SELECT PLAZA DE ARMAS או דומה לו.

יום 4

ארקיפה – קניון קולקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתצפית הקונדורים המפורסם, לאחר התצפית תינתן 2 אופציות: אופציה ראשונה: סיור רכוב בכל חלקי הקניון אופציה שניה: הליכה ברגל של 4-5 שעות לאורך הקניון (רמת קושי בינוני) נקודת המפגש ארוחת ערב במלון. לינה: HOTEL COLCA LODGE או דומה לו.

יום 5

קניון קולקה – תצפית הקונדורים

לאחר ארוחת הבוקר נצא לתצפית הקונדורים המפורסם, לאחר התצפית תינתן 2 אופציות: אופציה ראשונה: סיור רכוב בכל חלקי הקניון אופציה שניה: הליכה ברגל של 4-5 שעות לאורך הקניון (רמת קושי בינוני) נקודת המפגש ארוחת ערב במלון. לינה: HOTEL COLCA LODGE או דומה לו.

יום 6

קניון קולקה – נסיעה פונו

היום לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיור בקניון המרהיב ובתצפיות על בעלי החיים, לאחר מכן נעלה צפונה לאזור אלטיפלאנו של רמת האנדים הגבוהות בדרום פרו וצפון בוליביה דרך כפרים אינדיאנים ציוריים ונעצור לביקור באתרים מתקופת המאיה, עד הגיענו לפונו, בירת מחוז פונו, הממוקמת בגובה של כ-3,827 בסמוך לאגם טיטיקקה. ארוחת ערב במלון. לינה: SONESTA POSADA DEL INCA PUNO או דומה לו.

יום 7

שייט באגם טיטיקקה

לאחר ארוחת בוקר נצא לשייט באגם טיטיקקה. אגם טיטיקקה, המתהדר בתואר האגם הגבוה ביותר בעולם שניתן לשוט בו, ממוקם בגובה של כ-3,820 מטר מעל פני הים, משתרע על פני 8300 קמ"ר ונודע בזכות האיים הצפים בו. במהלך השייט באיים הצפים, מקום משכנם של בני שבט האורס המרתק והאיי טקילה. את ארוחת הצהריים נערוך באחד האיים. לקראת ערב נשוב למלון בפונו לארוחת ערב ולינה. לינה: SONESTA POSADA DEL INCA PUNO או דומה לו. **אפשרות ללינה בבית משפחה מקומי באיי אמנטאני באגם טיטקאקה.

יום 8

פונו - קוסקו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לאחת הנסיעות המרתקת מעל הרי האנדים, אל עבר יעדנו הבא, קוסקו, עיר הבירה לשעבר של אימפריית האינקה. בדרכנו לשם נצפה בנופים המדהימים של האנדים. ועוד אתרי אינקה לאורך כל הדרך עם הגיענו לקוסקו, הממוקמת בגובה של כ-3,400 מטר מעל פני הים, נסתגל לגבוה ואז נצא לסיור קצר בעיר. לינה: COSTA DEL SOL RAMADA CUSCO או דומה לו.

יום 9

רכס וילקנוטה – מיני טרק בהר 7 הצבעים

היום נצא לאחד האזורים הפראים ביותר ביבשת ברכס הוילקנוטה וההר האזנגטה, זהו רכס הרים מרשים ומדהים ביופיו שממקום באיזור דרום מזרחי המרחק של בערך 3 וחצי שעות מהעיר קוסקו. אחד ההרים היותר מטויילים באזור ולכל הדעות הרכס הכי מרשים בכל איזור קוסקו. ופנינית הטבע הר הצבעים (The Rainbow Mountain) ללא כל ספק מרשים מאוד. הטיפוס חלקו נעשה על ידי סוסים מוקומים (הטיפוס לא קשה במיוחד, המקום מאוד גבוהה 5000 מ' מעל פני הים) שווה את ביקור. יציאה מאוד מוקדם בבוקר, אופציה לטיול של יומיים.

יום 10

קוסקו – העמק הקדוש

נפתח את היום בארוחה מפנקת, ולאחריה נצא לסיור מקיף בעיר. ונבקר בשוק הססגוני בעיירה פיסאק (Pisac), שם נוכל לראות את בני הכפרים המקומיים לבושים בבגדים מסורתיים ומוכרים את מרכולתם. נעלה לתצפית מרהיבה על עמק האורבמבה ונבקר באתר האינקה אויינטאיטומבו בשעות הערב נצא לבילוי בכיכר פלאזה דה ארמס היפיפייה לינה בעמק הקדוש: WAYQEY LODGE או דומה לו.

יום 12

השתתפות בטקס הפצ'מאנקה, ביקור בטראסת מוראי ובמפעל מלח

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בכפר אינדיאני מקומי, בו נזכה להשתתף בטקס בישול מרתק במיוחד של הפצ'מאנקה, תבשיל אינדיאני מסורתי המכיל בשר, תירס ותפוחי אדמה המבושלים על אבנים חמות באדמה, בהשתתפות רבים מתושבי הכפר. במהלך הביקור בכפר נלמד על מנהגיהם העתיקים של תושביו ועל הזנים הרבים של תפוחי האדמה בפרו, ונהנה מתבשיל הפצ'מאנקה בארוחת הצהריים. בתום הביקור נעלה לטראסות של מוראי (Moray), שם נוכל ללמוד על הטכניקה החקלאית המתקדמת של בני האינקה, כשיתגלו לנגד עיננו מעגלי טראסות, הבנויות סביב עמק משופע המגיע עד לעומק של כ-30 מטרים. במחקר שנערך במקום ונמשך עשרות שנים, גילו כי הטרסות בנויות מארבע שכבות של אדמה, חול, חצץ וחומר אורגני, כל זאת כדי למקסם את קליטת חום השמש ולאפשר מגוון רחב של גידולים שונים. בהמשך נעבור גם בסאלינס בכפר צ'ינצ'רו (Salinas), מפעל לייצור מלח מתקופת האינקה, שבמפתיע קיים ופועל עד עצם היום הזה. בתום היום המרתק נסע ברכבת לאיזור יערות העננים, נשוב למלון באזור אגוואס קליינטס כפר למרגלות המאצ'ו פיצ'ו.

יום 13

מאצ'ו פיצ'ו – אחד משבעת פלאי תבל

בשעות הבוקר המוקדמות נאכל ארוחת בוקר ואז נצא בנסיעה ברכבת לכיוון האתר הידוע ביותר מבין האתרים הרבים בדרום אמריקה- מאצ'ו פיצ'ו (Machu Pichu), הידועה גם כ"עיר האבודה" של האינקה. מאצ'ו פיצ'ו היא ככל הנראה הסמל המוכר ביותר של אימפריית האינקה. במהלך היום נסייר באתר הממוקם על הר עצום ומעוטר במבני סלע מרשימים, נהנה מארוחת צהריים במקום, בין נופים מדהימים, ומי מבינכם שיעלה את אלף המדרגות ל"אף", יזכה ליהנות מאוויר צלול ונוף חד פעמי. בשעות הצהריים נחזור ברכב לקוסקו. COSTA DEL SOL RAMADA CUSCO או דומה לו.

ימים 14-16

פארטו מאלדונדו – שמורת נהר הטאמבופאטה

לאחר ארוחת הבוקר נעלה על טיסה לעיר פורטו מאלדונדו לאחד השיאים בטיול (Puerto Maldonado), השוכנת בלב הג'ונגל האמזוני, באזור הפראי המחבר את הנהרות מאדרה דה דיוס (Madre de Dios) וריו טאמבופאטה (Rio Tambupata) ועשיר בנופים מרשימים, אגמים בתוליים ויערות גשם ירוקים. באזור זה נפגוש חיות בר רבות, אותן ניתן לראות במהלך שייט בנהרות בלבד, לצפות בקופים, תוכים ססגוניים וזנים רבים של פרפרים. במהלך הימים הקרובים נסייר באזורים השונים בג'ונגל, כמו "קיר התוכים" (Parrot Clay Lick), אחת האטרקציות המרכזיות באזור, שם נוכל לצפות במחזה מרהיב של מאות תוכים ססגוניים המגיעים למקום כדי לאכול, נלמד על אורח החיים המרתק בלב הג'ונגל, נבנה רפסודות ונשוט בנהרות טראס צ'ימבוטס והטאמבופאטה הפראיים. בימים אלו נהנה מפנסיון מלא ולינה בלודג'. Eco Amazonia Lodge

יום 17

פוארטו מאלדונדו – לימה

הבוקר נפרד מהג'ונגל ונעלה על טיסה אל עבר יעדנו האחרון בטיול, לימה, יהיה בידינו זמן חופשי עד ההעברה לשדה התעופה, שם נעלה על טיסה חזרה לישראל.

הטיול כולל:

 • מדריך מקומי מקצועי דובר אנגלית. אפשרות מארבעה אנשים ומעלה למדריך בעברית.
 • בתי מלון ולודג' ברמת תיירות טובה בהתאם למסלול
 • אמצעי תחבורה המתאים לגודל הקבוצה
 • כניסות לאתרים ע"פ המצוין במסלול
 • כלכלה: חצי פנסיון
 • בטיול בג'ונגל על בסיס פנסיון מלא
 • העברות מ / אל שדה התעופה

הטיול לא כולל:

 • שתייה ואלכוהול
 • טיפים לנותני השירות
 • הוצאות אישיות וביטוח רפואי
 • כל מה שלא צוין במחיר כולל

הערות:

ביטולים לאחר הרשמה – יש לעיין בתקנון החברה

רוצה להצטרף לטיול זה? אנחנו מחכים לך בטלפון עכשיו: 050-690-3565

  למעלה