טיולים שיוצרים התפתחות אישית ואיכות חיים

טיול זה מחבר את האדם עם הטבע. הוא חושף את הסודות ומחבר אותנו לתהליכים ותדרים מרפאים.
אנו יוצרים בטיולים, מפגשים עם אנשים שאורח חייהם ותפיסתם נותנים השראה לחיי משמעות,
ומאפשרים כניסת עומק אל מרחבים של קדושה אנרגיה ומפגש, בשאיפה לחיבור קבוצתי עוצמתי.
החיבור מתחיל כבר מהמפגש הקבוצתי הראשון שלפני הטיול.

טיול לוייטנאם קמבודיה

טיול 17 יום | תאריך 13.2 | מדריך כפיר גולשני

וייטנאם קמבודיה תמצאו בה ערים גדולות וסואנות לצד כפרים שלווים, ואתרי טבע מהיפים בעולם (כולל אחד משבעת פלאי תבל!) יש בה שדות אורז ירוקים, המעובדים על יד נשים בכובעי קש. אתרי טבע מרהיבים כמו מפרץ הלונג עם צוקי גיר הפורצים מן המים. ערים מרתקות כמו הו צ’י מין סיטי (סייגון לשעבר) - העיר התוססת בווייטנאם. האנוי -בירת וייטנאם, העיר היפה עם המורשת והבירה הקיסרית העתיקה. שבטי מיעוטים ססגוניים בצפון ודלתת נהר המקונג בדרום, שם מתנהלים עדיין חיי יומיום מסורתיים, עם שווקים צפים על המים. גולת הכותרת בקמבודיה היא הביקור במקדשים העתיקים המפורסמים של אנגקור, מהחשובים במקדשי דרום מזרח אסיה, הנמנים על רשימת אתרי המרושת העולמית של אונסק"ו.

17 ימים

4385 $

טיול בכשרות מהודרת

  משיאי הטיול

  נצא לשיט חוויתי במפרץ בין אלפי האיים, סלעים קרסטיים, המזדקרים מתוך מי הטורקיז ויוצרים נוף מיוחד במינו

  נבקר בשדות אורז מרהיבים, דרכים יפהפיות, שבטי הרים ייחודיים שווקים תוססים

  נבקר בשוק הצף של קאי בה שוק ססגוני, צבעוני, מרהיב ביופיו, הכול מכל, פירות וירקות, דגים..

  שרידי אנקור הינם מהאתרים ההיסטוריים הארכיאולוגיים החשובים ביותר בדרום מזרח אסיה

  2-1 | יום ב' - ג' תל אביב – האנוי (וייאטנם) 14.2-13.2.23

  נפגש בנתב"ג ונטוס דרך יעד ביניים להאנוי בירת וייטנאם, דרך בנגקוק תאילנד. לאחר הנחיתה העברה לבית המלון. לאחר התארגנות, נצא לסיור בהאנוי הנעימה והסוערת. נטייל ברובע העתיק, מערבה לגשר Duong Chuong הסמוך לאגם Kiem Huan והמהווה את המוקד המרתק  של הבירה, נשוטט ונתרשם מרחובותיו הצרים, בעלי המלאכה החנויות הרבות והסוחרים המאכלסים אותו, ארוחת ערב.

  3 |יום ד', האנוי – מפרץ האלונג 15.2.23

  לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את סיורנו במאוזוליאום  הו צ'י מין מנהיג המהפכה נבקר ברציף העץ בו התגורר עד לסוף ימיו. במאוזוליאום בו חנוטה גופתו של המנהיג הו-צ’י-מין, אחד האתרים החשובים של האנוי והמהווה דוגמא לפולחן אישיות. נערוך ביקור בבית בו התגורר הו-צ’י-מין במקום בנוי בצורה של פרח הלוטוס "העמוד הבודד". נבקר באוניברסיטה הראשונה המשמשת כמקדש הספרות הקונפוציוסיאני ומשם נמשיך אל האגם למקדש  Son Ngocאשר על המים. בצהריים נצא בנסיעה נהדרת לעבר מפרץ האלונג המרהיב ביופיו על אלפי האיים אשר בו. בדרך נעצור לביקור בכפר הקדרים "באט טרנג"; הצוקים המזדקרים במפרץ הלונג המוקפים מים כחולים ירוקים מעניקים למפרץ זה גוון ייחודי ומרתק ביותר. לאחר ארוחת הערב נצא לסיור רגלי לאורך הטיילת, נבלה את הלילה בהאלונג ביי.

   

  4 | יום ה', הלונג ביי "מפרץ היופי הקסום" -האנוי 16.2.23

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר בשייט במפרץ הידוע כאחד מפלאי תבל והנוף סביבו הינם מהיפים בין צוקים ואיים מופלאים במרחק 160 קילומטרים מעיר הנוי, ליד נמל הייפהונג, נמצא מפרץ הלונג, המהווה את אתר התיירות הראשון במעלה בצפון וייאטנם ואשר הוכר כאתר מורשת עולמי על ידי אונסק"ו. מדובר בקומפלקס מדהים של 3000 איים קטנטנים, המשתרכים עד לים סין הדרומי. אזור הלונג ביי מדהים ביופיו וכולל צוקים הנישאים מעל פני המים ואיים ועליהם צמחיה סבוכה, "המקום בו יורד הדרקון אל הים". השם קשור לאגדה על דרקון שיצר את המפרץ ואת האיים עם זנבו המתנופף. נצא לשיט חוויתי במפרץ בין אלפי האיים, בגדלים ובגבהים שונים, כולם מסלעים קרסטיים, המזדקרים מתוך מי הטורקיז ויוצרים נוף מיוחד במינו. באזור פזורות מערות נטיפים ונבקר באחת מהן. נעזוב את האזור הקסום של האלונג ונעלה על האוטובוס אשר יחזירנו אל הנוי. עם ההגעה להאנוי נעבור אל תחנת הרכבת ונסיעת לילה אל סאפה, לכיוון הגבול עם המדינה השכנה מצפון – סין. הלינה וארוחת הערב בלילה זה – ברכבת (כ 11 שעות נסיעה, רכבת מדרגה ראשונה – 2 בתא עם שירותים משותפים).

  5 | יום ו', סאפה 17.2.23

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בסאפה, היא ללא ספק אחת מנקודות השיא בטיול בוויאטנם, היא אחת הפנינות הגדולות של אזור צפון וייאטנם והיא נחשבת לאחד היעדים התיירותיים הנחשקים ביותר במדינה בזכות טראסות האורז היפהפיות שמקיפות אותה, טיולי הטבע הקסומים שאפשר לעשות בסביבתה את היום הזה נבקר בשדות אורז מרהיבים, דרכים יפהפיות, שבטי הרים ייחודיים שווקים תוססים. העיר קטנה יחסית המשמשת כמרכז מסחרי לשבטי ההרים הנאספים במקום מידי שבוע לשוק ססגוני ומרהיב ביופיו. הנופים באזור העיר מדהימים ביופיים ואנחנו נטייל בסביבות העיר ונשקיף ממספר נקודות תצפית מרהיבות. בנוסף נבקר ברחבי האזור ההררי הצמוד לגבול הסיני. בערב קבלת שבת וארוחת ליל שבת. לאחר התפילה וסעודת שבת.

  6 | יום שבת קודש - סאפה 18.2.23

  סעודות שבת ותפילות , לאחר התפילה נבקר בסיור רגלי בעיר.

  7 | יום א', סאפה – שוק "באק הא" -חזרה להאנוי 19.2.23

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לשוק הטוב ביותר באזור נמצא ב- Ha  Bac עיירה קטנה שמשמשת גם היא כמרכז מסחרי לשבטים המקומיים. בשוק מספר חלקים. בחלק אחד נמכרים מוצרי אוכל ובו יושבים המקומיים בחברותא ואוכלים מאכלים שלנו נראים מוזרים. הם יושבים לרוב במעגל סביב קערה ענקית ואוכלים בידיים. בחלק אחר נמכרים בגדים, אביזרים, כלי בית ומטבח, תמונות ועוד ועוד. החלק האחורי של השוק הוא שוק בעלי חיים. נשים בלבוש מסורתי מושכות אחריהן בחבל פרה, פר או חזיר ולמכירה. המשא ומתן בין הצדדים, למרות שאינו מבינים את השפה, הוא מרתק. חוויה אנתרופולוגית מעניינת. יתרונה של העיירה ברב גוניות השבטים המגיעים ובעושר העצום של לבושם הצבעוני. כל שבט – וצבעיו הייחודיים. אחר הצהרים נצא בנסיעה חזרה להאנוי בדרך המהירה החדשה שנפתחה, לינה בהאנוי. ארוחת ערב.

  8 | יום ב', האנוי - הואה – נהר בושם 20.2.23

  לאחר ארוחת הבוקר עם ההגעה להאנוי נבקר ברובע העתיק ובמקדש Thanh Quan הנמצא באגם הגדול Kiem Hoan נראה את פגודת הברונזה העתיקה והרובע הסיני השוקק חיים. בצהריים נעבור לשדה התעופה לטיסה להואה. העיר העתיקה הואה Hue שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת ובמרכזה זורם נהר הבושם Song Huong. כמו בכל פרק היסטורי בתולדות העם הווייטנאמי גם כאן ישנו סיפור אגדה על נסיך ממשפחת אצולה שעזב את האנוי במאה ה-17 במטרה לשלוט באזור הדרום. הוא פגש באישה שהושיטה לו מקל קטורת ואמרה שבמקום שהמקל יכבה שם עליו להקים את מקום מושבו. הנסיך הקים את העיר הואה במיקום טופוגרפי שיאפשר שליטה על הצפון והדרום והיא הפכה לעיר הבירה של וייטנאם עד תקופת שושלת המלכים האחרונה בשנים 1945-1802. להואה היה תפקיד מרכזי במלחמה עם ארה"ב וכעדות נבקר באזור המפורז שהפריד בין הדרום לצפון. נסייר בעיר הקיסרית העתיקה, נבקר במצודה הקיסרית, "העיר האסורה" של וייטנאם, ובאתרים נוספים הקשורים לשושלות הקיסרים שגרו בעיר זו, נשוט על נהר בושם החוצה את העיר. לינה בהואה. ארוחת ערב.

  9 | יום ג', הוי אן (Hội An) - מהואה להוי-אן 21.2.23

  לאחר ארוחת הבוקר נצא לעיר הוי אן (Hội An) שוכנת על גדותיו של נהר טו בון (Thu Bon) בווייטנאם ואזור העיר העתיקה שבה, עיר זו שימרה את האופי העתיק שלה, עיר שופעת פלאים – מדייגים השטים בסירות במבוק לאורך חופים שבשוליהם צומחים עצי דקל, עד לאיכרים בכובעי קש הקוצרים את היבול בשדות אורז ירוקים. מוקד משיכה משמעותי הוא העיר העתיקה השמורה היטב, הצבועה בצבעי חרדל, שאת רחובותיה מקשטים פנסי משי צבעוניים. רבים מבתי המסחר הבנויים מעץ, המקדשים המעוטרים והאולמות הציבוריים – המשלבים סגנונות בנייה מאירופה, מסין ומיפן – נבנו בתקופה שבה היתה הוי אן עיר נמל משגשגת, במאה ה-18 עת הייתה עיר נמל חשובה מאוד במרכז המדינה. נבקר בגשר היפני בן 400 השנים, בשוק ועוד ככל שיותיר לנו הזמן. את הלילה נבלה באזור הויאן. ארוחת ערב.

  10 | יום ד', להוי-אן - הו צ'י מין סיטי - סייגון 22.2.23

  לאחר ארוחת נצא למסע הכרות עם העיר המקסימה הוי – אן, ואחר הצהריים נצא בטיסת מדאנאנג להו צ'י מין סיטי, הו-צ'י-מין הידועה בשמה  (Saigon),הקודם סייגון, בירת וייטנאם הדרומית עד לאיחוד בשנת 1975  . העיר הגדולה ביותר בוויאטנם, המאכלסת כמעט 9 מיליון תושבים ומהווה את "בירת הדרום". הו צ'י מין סיטי נמצאת במרכז חלקה הדרומי של וויאטנם כשרובע התיירים הוא פאם נגו לאו (Pham Ngu Lao) העיר גדולה, מודרנית וסואנת מאוד, כשהאופי העירוני עולה מעט על המסורת והתרבות שלה. בערך לאחד מכל שני אנשים יש אופנוע בהו צ'י מין, כך שתראו מיליוני אופנועים בכבישים וזהו בהחלט מאפיין משמעותי של העיר וגם אחת החוויות הגדולות שיש בה. נראה את מקדשיה הרבים ושוקיה ההומים, הרובע הסיני הסואן, בית האופרה, בית העירייה ובניין הדואר המרשים - עדות לתקופה הצרפתית. לא נוותר על מוזיאון "פשעי המלחמה האמריקאים" וארמון המלך אליו כוונו. ארוחת ערב.

  11 | יום ה', דלתת המקונג – וין לונג 23.2.23

  לאחר ארוחת הבוקר את היום נקדיש לשייט באזור המיוחד של דלתת המקונג, מפגש המדינות וייטנאם וקמבודיה. דלתת המקונג Mekong Delta  –  "נהר תשעת הדרקונים", זהו פירוש השם של המקונג, הוכרז ב 1997 כ"כאוצר ביולוגי ושמורת טבע". אזור זה הכולל למעלה מ 1000 מיני בעלי חיים שונים , משתרע בדרום וייטנאם ובתוך קמבודיה ומהווה אחד מאזורים הפוריים ביותר בעולם. זהו אזור טיולים מרתק שמהווה מסע בזמן אל תוך חיים בעידן הקדום, כפרי דייגים, נהרות וביצות שוקיקי חיים ואוכלוסייה מקומית מסבירת פנים. נהר המקונג הוא נהר עצום אשר עובר במרכזו של דרום וייאטנם ומגיע לרוחב של מאות מטרים. מוצאו של הנהר הוא בטיבט ואורכו למעלה מ-4,000 ק"מ את הטיול נצא בנסיעה אל בוין לונג, אחד מהאזורים היפים ביותר בדלתא. מהכפר נצא בשייט בסירה. השייט חוצה שדות אורז נרחבים, בוסתנים של פירות טרופיים דייגים מקומיים וכפרים רבים, נבקר בשוק הצף של קאי בה שוק ססגוני, צבעוני, מרהיב ביופיו, הכול מכל... פירות וירקות, דגים, בשר ועד תכשיטים ואבנים יקרות, מגוון עשיר מלא בכל טוב על הדוכנים שעל גבי סירות. לעת ערב נחזור לסייגון ללינה. ארוחת ערב.

  12 | יום ו' טאי נין מחילות קוצ'י 24.2.23

  בבוקר נצא אל טאי נין שם נמצא מקדש הקאו-די הגדול בוייטנאם. זוהי דת ייחודית אשר צמחה בשנת 1926 והמשלבת תורות מהמזרח ומהמערב גם יחד. משם נמשיך אל אזור קו-צ'י שם נמצאות המנהרות המפורסמות, 200 ק"מ אורכן, אשר שימשו את לוחמי הוייטקונג במאבקם נגד האמריקאים בשנות ה- 70. בהמשך היום נסיים את סיורנו בעיר סייגון. בערב קבלת שבת וארוחת ליל שבת.

   

  13| יום שבת קודש 25.2.23

  לאחר התפילה וסעודת שבת, אילו מכם שירצו, יוכלו להצטרף לסיור רגלי באזור (בתחום שבת).

  את התפילות והסעודות שבת נעשה בבית חב"ד סייגון

   

  14 | יום א', סייגון – טיסה אל סיאם ריפ "אנקור ואט" 26.2.23

  לאחר ארוחת הבוקר, מסיגון נעלה לטיסה סיאם ריפ (Siem Reap), השוכנת בצפון מערב קמבודיה, מושכת כמיליון מבקרים מידי שנה, אך לא בשל העיר עצמה, אלא בשל קרבתה לאתר התיירות הפופולארי ביותר של קמבודיה, מקדשי אנגקור (Angkor Wat). השם "סיאם ריפ" מתורגם כ-"תבוסת סיאם" (כינויה של הממלכה התאילנדית העתיקה, יריבה של קמבודיה בזמנו). היסטוריונים מאמינים שהמלך אנג צ'אן הקמרי קרא לעיר בשם זה לאחר שמנע ממלך תאילנד לפלוש לקמבודיה בשנת 1549, ובכך הביס את סיאם. מקדשי האנגקור, מתחם מקדשים בגודל מוערך של כ-194 קמ"ר, היה מקום מושבה של הממלכה הקמרית בין המאה ה-9 למאה ה-15. מדובר באחד ההישגים הארכיטקטוניים המרשימים ביותר בתולדות האנושות. שרידי אנקור הינם מהאתרים ההיסטוריים הארכיאולוגיים החשובים ביותר בדרום מזרח אסיה. המתחם המפורסם נבנה בין המאות ה- 7 וה- 11 בתקופה בה שלטה ממלכת הח'מרים באזור. עם ההגעה נבקר ב-טא פרום אשר נבנה במקור כמנזר בודהיסטי והיה עשיר מאוד בזמנו. נבקר ב-אנקור וואט אשר נבנה כהר-מקדש מאסיבי המקודש לאל ההינדו-ווישנו. נסיים את הסיור במקדש באקהנג אשר נמצא בראש גבעה וממנו נראה את השקיעה. בערב ארוחת ערב והופעת פולקלור.

   

  15 | יום ב', מתחם המקדשים "אנקור ואט" 27.2.23

  לאחר ארוחת הבוקר היום נצא לסיור ב"אנגקור ואט" Angkor Wat – בלב ג'ונגל סבוך מתגלה אתר ארכאולוגי והיסטורי מהיפים בעולם. עיר מקדשים זו בקמבודיה נבנתה לפני כ900 שנה והשתמרה באופן יוצא דופן. אתר היסטורי זה הוא אתר חובה למבקר בקמבודיה והינו אתר שימור בינלאומי בשל חשיבותו הרבה. מדובר במבנים ארכיאולוגיים והיסטוריים מרהיבים ביופיים, אשר מסתתרים בין עצי הג'ונגל הסבוכים. המקדשים לא רק גדולים ומרשימים אלא גם בעלי חשיבות היסטורית משמעותית וכוחם טמון בפרטים הקטנים. באבני המקדשים מגולפות אלפי דמויות היסטוריות של צבא, פילים, נחשים, רקדניות ועוד. במקום ישנם יותר מ -100 מקדשים אשר כולם שרידי הדת החברתית מטרופוליס, אשר ארמונותיה, בנייניה ובתיה עדיין עומדים על תילם כיום. המקדשים נבנו על ידי מלכים והיוו בתקופה ההיא לסמל ייצוגי וארצי להר מרו. את הסיור נתחיל, בשער הדרומי וב-אנקור תום (אנקור הגדולה) המוקפת חומות ותעלות. נבקר בבאיון שם נראה את פסלי האבן הענקים. נבקר בטרסת הפילים ממנה סקר המלך את צבאו, נראה את טרסת המלך המצורע, הנקראת על שם פסל המלך היושב בראשה. נראה דמויות שֵׁדים מגולפות ויצורים מיתולוגיים נוספים. נבקר גם במקדש באיון המקדש האחרון שנבנה בעיר בסוף המאה ה-12, המקדש מפורסם בכ- 200 דיוקני אבן המרשימים שבו הנמצאים על 54 המגדלים שבמקדש. לא נוותר על ביקור בכפר הצף פלוטינג וילג', בתי הכפר בנויים על כלונסאות על גדת נהר הטונלה סאפ ורוב תושבי הכפר מתפרנסים מדייג ומחקלאות ימית. ארוחת ערב.

  16-17 | יום ג' - ד' אגם Tonle, בחזרה לישראל דרך בנגקוק. 28.2.23 – 1.3.23

  לאחר ארוחת הבוקר, ביום האחרון לטיול נבקר באגם טונלה סאפ ("האגם הגדול") הוא אחד מפלאי הגאוגרפיה העולמית. מדהים באגם זה הוא כי בתקופה הגשומה בשנה, הופך נהר טונלה סאפ את כיוון זרימתו, ובמקום לנקז את האגם הוא מציף אותו תוך הגדלת שטח האגם כמעט פי עשר, מה שהופך את אגם טונלה סאפ למקווה המים המתוקים הגדול בדרום מזרח אסיה. הצפה מחזורית זו של השטחים ליד האגם הופכים אותם לפוריים ביותר, ובכל שנה מתווספת בהם שכבת אדמה חדשה ופוריה. האגם הוא ליבה של החקלאות הקמבודית. לאחר הביקור נעלה לטיסה לישראל דרך בנגקוק תאילנד. ארוחת ערב.

  פרטים על הטיול

  המחיר כולל

  המחיר כולל

  * הסבר מפורט על המסלול, אוזן קשבת לכל שאלת וצורך הלקוח

  * חצי פנסיון לאורך כל הטיול עם אפשרות להכנת כריכים לארוחה השלישית/ ארוחות שבת

  * כשרות מהודרת ללא פשרות

   *אוטובוס ממוזג ברמה המקובלת במקום

  * סיורים וכניסות לאתרים כמפורט בתוכנית

  * מדריך ישראלי מצוות 'מונדו טריפ' ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית

  * מופעי פולקלור מקומיים בהתאם למסלול הטיול

   

  המחיר לא כולל

  מחיר הטיול אינו כולל

  * ביטוח נסיעות, בריאות ומטען.

  * אשרת כניסה לווייטנאם – 80 $תשלום מראש במשרד.

  * אשרת כניסה לקמבודיה כ- 40 $לאדם. התשלום יבוצע בקמבודיה.

  * הוצאות הנושאות אופי אישי משקאות שאינם כלולים בארוחות/ כביסה/ קניות

  למיניהן/ביקורים/סיורים ומופעים שאינן כלולים בתכנית.

  *כל פרט שלא ניכלל במחיר הטיול כולל.

  מחיר, תנאי הרשמה וביטול

  מחיר הטיול: 4385 $ לאדם.
  תוספת לאדם בחדר יחיד: 874 $ דולר.
  דמי הרשמה: ההרשמה באמצעות טופס הרשמה בצירוף צילום דרכון עדכני ובתשלום דמי רישום בסך 250 $ יתרת התשלום תוסדר לא יאוחר מחודש לפני מועד יציאת הטיול - תינתן אפשרות לשלושה תשלומים חודשיים שווים (החל מחודש לפני היציאה). ניתן לשלם במזומן (בהתאם לחוק המזומן), העברות בנקאיות, המחאות ללא ריבית. על תשלום בכרטיסי אשראי תחול תוספת 2%, בתשלום דמי הרישום אין עמלת אשראי.
  תנאי ביטול: כמו שמפורט בטופס הרשמה לטיול.

   או התקשרו עכשיו והבטיחו את מקומכם: 050-2727479

   למעלה