טיול לאקוודור ואיי הגאלפגוס

טיול פרטי בהתאמה אישית

אקוודור (מדינת קו המשווה) הפנינה הקטנה ביותר בהרי האנדים ופלא ואיי גלפגוס המרהיבים. אוצרות הטבע באקוודור עשירים ערים קולוניאליות, שווקים ססגונים, הרי געש, אגמים וקורחונים, חופים יפים וג'ונגל פראי, איים מבודדים, בעלי חיים נדרים ותרבות צאצאי האינקה עד עצם היום הזה, עולם חדש ומיוחד נגלה לנגד עינינו.

יום 1

תל אביב– קיטו

הבוקר נצא לסיור בקיטו, בירת אקוודור. קיטו, שוכנת בגובה 2,850 מטר ומוקפת הרי געש מרהיבים. קיטו אשר נבנתה בימי האינקה וחודשה על ידי הכובש הספרדי, נטייל בעיר, בין האדריכלות המודרנית והקולוניאלית המשתקפת ברחובות הציוריים, נבקר ברובע ההיסטורי וכיכר העצמאות, נחזה בכנסיה המפורסמת של סאן פרנסיסקו ובבזיליקה הנאו גותית הגדולה ביותר באמריקה. בתום הסיור נמשיך אל מיטאד דל מונדו, הוא קו המשווה, ונבקר במוזיאון הלאומי הממוקם שם. לקראת ערב נגיע למלון.

יום 2

שוק אוטבלו – לגונת קויקוצ'ה

הבוקר נצא בנסיעה לעיירה אוטובלו (Otavalo), הידועה בעיקר בזכות השוק הצבעוני והגדול ביותר בדרום אמריקה, נסייר בשוק בין דוכני מלאכת היד והאומנות ונלמד על התרבות המקומית. לאחר מכן נמשיך לכפר קוטאקאצ'י (Cotacachi), שם נמצא מרכז גדול של תעשיית העור, ונמשיך לסיור בלגונת קוויצ'צ'ה הקסומה, המוקפת הרים ירוקים ואיים קטנים. בתום הסיור נסע דרומה לכיון העיר בניוס.

יום 2-3

בניוס

בניוס, עיר קטנה וציורית הממוקמת ליד הר הגעש הפעיל Tungurahua. נצא לביקור בשדרת המפלים המרהיבה נעלה מעלה ברכבל לתצפית פנוראמית מרהיבה על נופים ומפלים, נמשיך במסלול רגלי בין שבילי המפלים, נעצור לביקור במפל המרהיב Palion del Diablo, ובשעות אחר הצהריים המאוחרות נצא לתצפית מרהיבה על הרי הגעש המקיפים את העיירה ונהנה מנוף עוצר נשימה. מבניוס נמשיך לאזור הגן האמזונס של אקוודור.

ימים 4-6

ג'ונגל האמזונס

בימים הקרובים נחווה את אחד הנקודות השיא בטיול - בטיול בג'ונגל הפראי של האמזונס. נשוט בין הלגונות העשירות בבעלי חיים שונים ונטייל בשמורה המופלאה, במהלך הטיול המרתק נכיר את הצמחייה ואת בעלי החיים של אגן האמזונס, נטעם את המאכלים המיוחדים של האזור, . במהלך הטיול בג'ונגל לינה ופנסיון מלא בלודג'.

יום 8

ברוכים הבאים לאיי גלפגוס !

הבוקר נצא אל עבר שדה התעופה בקיטו או בגוואיאקוויל, שם נעלה על טיסה לשדה התעופה בבלטרה, בדרכנו למסע קסום בן חמישה ימים באיי גלפגוס. לאחר תדרוך וארוחת צהריים בבלטרה נצא לסיור מודרך ביעדנו הראשון בארכיפלג, Dragon Hill. ה"דרקונים" המתגוררים על הגבעה מהווים את אחד האייקונים הידועים ביותר של הפארק הלאומי, במהלך היום נבקר בגבעת הדרקון נוכל לפגוש בעלי חיים שונים, ביניהם איגואנות יבשתיות ענקיות ופלמינגו יפיפיים אשר נדיר לראותם באיים האחרים, נטפס על גבעה משובצת קקטוסים עצומים ועוד. בשעות הערב נהנה מקבלת פנים חגיגית בסיפון, הכוללת קוקטייל מהנה והצגה של הקפטן וחברי הצוות. במהלך הלילה נעלה עוגן ונשוט אל עבר יעדנו הבא, האי רבידה. לינה : Odyssey Galapagos

יום 9

האי רבידה והבקתה הסינית

יום זה יוקדש לאי גנובסה ואוצרותיו החבויים. גנובסה הוא האי הצפוני היחיד בגלפגוס שפתוח לתיירים, אך בשל מיקומו המרוחק יחסית לא זוכה למבקרים רבים, לכן האי נשאר בתולי ושלו. הבוקר נצא בסירות מתנפחות לאורך הקיר המזרחי של הקלדרה, כך נוכל להתרשם מעוצמתו של המכתש, כשכלבי הים ובעלי כנף ימיים מקבלים את פנינו. באזור מגוון ושלו זה, מיני צמחים ובעלי חיים מצאו את מקומם, זאת מבלי להפריע לסובבים אותם. במהלך הבוקר נהנה מטיולים מודרכים, שנורקלינג במי הטורקיז או שייט קיאקים. לגנובסה יש גם קשר למלכות, וזה לא רק בגלל שמה הקודם, Tower, על שם הארמון המלכותי בלונדון. בתוך קלדרה משוקעת של האי גנובסה שוכן לו מפרץ דרווין, קוטרו למעלה מ-1.5 קילומטר ועומקו כ-200 מטרים, הטומן בחובו חוף נסתר הקרוי גם הוא מפרץ דרווין. האתר מכיל בשטח יחסית קטן מעין גלפגוס מיניאטורית, בו תופתעו שוב ושוב כשתצעדו לאורך החוף משובץ קורלים, תחצו דרך לבות הנישאות מעלה בצורות שונות, בריכות. בשנת 1964 ביקר באתר El Barranco הדוכס מאנדיבורו, ששימש גם כפטרון לקרן צ'רלס דרווין, והתאהב ממבט ראשון במקום. בשעות הצהריים נלך בצעדיו ונוכל להתפעל באחד מאתרי הצפרות האהובים ביותר בגלפגוס, ולחזות במושבות רבייה רבים של בעלי כנף נדירים כמו נסקה ובובי אדום רגליים. בשעות הערב נרים עוגן ונמשיך אל עבר סאנטיאגו. לינה : Odyssey Galapagos

יום 10

Genovesa – האי המלכותי

הבוקר נבקר בברתולומיאו (Bartolome), אשר ממבט ראשון נראה קטן ונטול חיים, אך ככל שתכנסו לעומקו תגלו שרב הנסתר על הגלוי. האי שוכן מערבה לקו המשווה ובסמוך לחוף המזרחי של סנטיאגו וטומן בחובו נופים פראיים עוצרי נשימה והרי געש פעילים, מהיפים ביותר בארכיפלג כולו. בתום הביקור בברתולומיאו נמשיך אל מפרץ סאליבן (Sullivan Bay), אשר לא ניתן להשוותו לאף אי אחר בארכיפלג: אם זה בזכות התבליטים הקסומים הנוצרים מזרם הלבה, הייחודיים לגלפגוס והוואי בלבד, צבי הפסיפיק המגיעים להטיל את ביציהם בחול הלבן, או, אם יתמזל מזלכם, בשל ההזדמנות לחזות בפעילות וולקנית. בכל מקרה, ביקור במפרץ סאליבן יכול לגרום לכם להתבלבל לרגע ולהרגיש כאילו הגעתם לירח. במהלך היום נטפס לגובה של כ-800 מטר ונזכה לנקודת תצפית מרהיבה, נצא לשנורקלינג במימיו החמימים המשובצים שוניות אלמוגים בין דגי מנתחים, כרישים לא מסוכנים וצבים, ונקווה לקבל הצצה על פינגווין הגלפגוס, אשר כמעט נכחד לגמרי. בשעות הערב נהנה ממשתה פרידה חגיגי בסיפון, תוך שאנו מתקדמים אל עבר סנטה קרוז. לינה : Odyssey Galapagos

יום 11

ברתולומיאו – אי הדגל של גלפגוס
ומפרץ סאליבן

הבוקר נבקר בברתולומיאו (Bartolome), אשר ממבט ראשון נראה קטן ונטול חיים, אך ככל שתכנסו לעומקו תגלו שרב הנסתר על הגלוי. האי שוכן מערבה לקו המשווה ובסמוך לחוף המזרחי של סנטיאגו וטומן בחובו נופים פראיים עוצרי נשימה והרי געש פעילים, מהיפים ביותר בארכיפלג כולו. במהלך היום נטפס לגובה של כ-800 מטר ונזכה לנקודת תצפית מרהיבה, נצא לשנורקלינג במימיו החמימים המשובצים שוניות אלמוגים בין דגי מנתחים, כרישים לא מסוכנים וצבים, ונקווה לקבל הצצה על פינגווין הגלפגוס, אשר כמעט נכחד לגמרי. בתום הביקור בברתולומיאו נמשיך אל מפרץ סאליבן (Sullivan Bay), אשר לא ניתן להשוותו לאף אי אחר בארכיפלג: אם זה בזכות התבליטים הקסומים הנוצרים מזרם הלבה, הייחודיים לגלפגוס והוואי בלבד, צבי הפסיפיק המגיעים להטיל את ביציהם בחול הלבן, או, אם יתמזל מזלכם, בשל ההזדמנות לחזות בפעילות וולקנית. בכל מקרה, ביקור במפרץ סאליבן יכול לגרום לכם להתבלבל לרגע ולהרגיש כאילו הגעתם לירח. בשעות הערב נהנה ממשתה פרידה חגיגי בסיפון, תוך שאנו מתקדמים אל עבר סנטה קרוז. לינה : Odyssey Galapagos

יום 12

סנטה קרוז – תל אביב

מטילים באמריקה עם מונדו טריפ ניר אזאי

יום אחרון לטיול, נלך בעקבות הצבים ואף נזכה לראותם ממרחק מטרים ספורים בלבד. בזכות העובדה שהצבים הענקיים של גלפגוס לא נשארים רק בתחומי הפארק הלאומי, אלפים מהם נעים ואף מתרבים באזור סנטה קרוז, שם נבקר. בתום הסיור הקצר, נשוט בדוגיות אל בלטרה, שם נעלה על שאטל לשדה התעופה ונעלה על טיסה חזרה לישראל (דרך יעד ביניים), מצוידים בתמונות מרהיבות וחוויות בלתי נשכחות.

הטיול כולל:

  • טיסות פנים מקיטו או גוואיקיל לאיי הגלפגוס. 
  • מדריך מקומי מקצועי דובר אנגלית, לא סטודנטים מתחילים. 
  • אמצעי תחבורה המתאים לגודל הקבוצה.
  • כניסות לאתרים ע"פ המצוין במסלול.

הטיול לא כולל:

  • שתייה ואלכוהול
  • 120 $ דמי כניסה לשמורה.
  • טיפים לנותני השירות.

רוצה להצטרף לטיול זה? אנחנו מחכים לך בטלפון עכשיו: 050-690-3565

    למעלה