טיול לאיי גלפגוס

5 ימים | טיול פרטי

  איי גלפגוס "הגן עדן" של דרום אמריקה, איי הגלפגוס הם קבוצת איים ששטחם הכולל הוא 8000 קמ"ר, המורכבים מלבה וסלעים וולקניים ובהם קיים מגוון עשיר של בעלי חיים. תופעות הטבע באיים מושכות אליהן קבוצות מחקר שונות ומטיילים רבים. ב 5 ימים נזכה לגלות את קסמם של איי גלפגוס הנופים המרהיבים, בעלי החיים הנדירים, שייט ייחודי וסיורים מרתקים.

  מסלול הטיול. 

  • ביקור ב-Dragon Hill
  • טיול באי רבידה והבקתה הסינית
  • טיול בגנובסה, האי המלכותי
  • טיול בברתולומיאו ומפרץ סאליבן
  • סיור בסנטה קרוז

  יום 1

  ברוכים הבאים לאיי גלפגוס !

  הבוקר נצא אל עבר שדה התעופה בקיטו או בגוואיאקוויל, שם נעלה על טיסה לשדה התעופה בבלטרה, בדרכנו למסע קסום בן חמישה ימים באיי גלפגוס. לאחר תדרוך וארוחת צהריים בבלטרה נצא לסיור מודרך ביעדנו הראשון בארכיפלג, Dragon Hill. ה"דרקונים" המתגוררים על הגבעה מהווים את אחד האייקונים הידועים ביותר של הפארק הלאומי, במהלך היום נבקר בגבעת הדרקון נוכל לפגוש בעלי חיים שונים, ביניהם איגואנות יבשתיות ענקיות ופלמינגו יפיפיים אשר נדיר לראותם באיים האחרים, נטפס על גבעה משובצת קקטוסים עצומים ועוד. בשעות הערב נהנה מקבלת פנים חגיגית בסיפון, הכוללת קוקטייל מהנה והצגה של הקפטן וחברי הצוות. במהלך הלילה נעלה עוגן ונשוט אל עבר יעדנו הבא, האי רבידה.

  יום 2

  האי רבידה והבקתה הסינית

  הבוקר נעגון בקצהו הצפוני של האי רבידה (Rabida), מרכזו של הארכיפלג והמקום היחידי בו קו החוף לא חסום על ידי סלעים וקקטוסים קוצניים. האי נודע בזכות חופו הצבוע אדום כהה אשר גם מהווה בית לאריות ים רבים הפוקדים אותו בעיקר בעונת הרבייה, כמו גם מגוון עשיר של ציפורי שיר ססגוניות המחפשות מקום מסתור . הבוקר נצא לטיול מודרך, במהלכו במהלך נגיע עד קצה החוף, שם נזכה למראה מרהיב של צוקים אדמדמים המכילים בתוכם ברזל מחומצן, כמו גם את מושבת הרבייה של השקנאים החומים, היחידים מבין השקנאים שצוללים לעומק על מנת להשיג מזון. זמן קצר לאחר הזריחה או לפני השקיעה הצבעים הופכים עוצמתיים ומרשימים הרבה יותר, ומשווים לחוף מראה קסום. משם נמשיך ל-Chinese Hat, חרוט וולקני גבוה הנראה כמעין כובע סיני, ועל כך שמו, היוצר אי נוסף ממש סמוך לקו החוף בסנטיאגו. במהלך ביקורנו נוכל להתרשם וללמוד על הפעילות הוולקנית, פצצות לבה ומנהרות לבה, זאת בשל העובדה שהאש הראשונית כובתה רק לאחרונה, לראות לבות עם אלמוגים בפסגתן, ולחזות בהתיישבות הראשונית של בעלי החיים באי, ביניהם אריות הים ואיגואנות, בעקבותיהם באים גם הפסמון, צמחייה אנדמית מגוונת ועוד. בשעות הערב ספינתנו תמשיך במסעה אל עבר היעד הבא, האי גנובסה.

  יום 3

  Genovesa – האי המלכותי

  יום זה יוקדש לאי גנובסה ואוצרותיו החבויים. גנובסה הוא האי הצפוני היחיד בגלפגוס שפתוח לתיירים, אך בשל מיקומו המרוחק יחסית לא זוכה למבקרים רבים, לכן האי נשאר בתולי ושלו. הבוקר נצא בסירות מתנפחות לאורך הקיר המזרחי של הקלדרה, כך נוכל להתרשם מעוצמתו של המכתש, כשכלבי הים ובעלי כנף ימיים מקבלים את פנינו. באזור מגוון ושלו זה, מיני צמחים ובעלי חיים מצאו את מקומם, זאת מבלי להפריע לסובבים אותם. במהלך הבוקר נהנה מטיולים מודרכים, שנורקלינג במי הטורקיז או שייט קיאקים. לגנובסה יש גם קשר למלכות, וזה לא רק בגלל שמה הקודם, Tower, על שם הארמון המלכותי בלונדון. בתוך קלדרה משוקעת של האי גנובסה שוכן לו מפרץ דרווין, קוטרו למעלה מ-1.5 קילומטר ועומקו כ-200 מטרים, הטומן בחובו חוף נסתר הקרוי גם הוא מפרץ דרווין. האתר מכיל בשטח יחסית קטן מעין גלפגוס מיניאטורית, בו תופתעו שוב ושוב כשתצעדו לאורך החוף משובץ קורלים, תחצו דרך לבות הנישאות מעלה בצורות שונות, בריכות. בשנת 1964 ביקר באתר El Barranco הדוכס מאנדיבורו, ששימש גם כפטרון לקרן צ'רלס דרווין, והתאהב ממבט ראשון במקום. בשעות הצהריים נלך בצעדיו ונוכל להתפעל באחד מאתרי הצפרות האהובים ביותר בגלפגוס, ולחזות במושבות רבייה רבים של בעלי כנף נדירים כמו נסקה ובובי אדום רגליים. בשעות הערב נרים עוגן ונמשיך אל עבר סאנטיאגו.

  יום 4

  ברתולומיאו – אי הדגל של גלפגוס ומפרץ סאליבן

  הבוקר נבקר בברתולומיאו (Bartolome), אשר ממבט ראשון נראה קטן ונטול חיים, אך ככל שתכנסו לעומקו תגלו שרב הנסתר על הגלוי. האי שוכן מערבה לקו המשווה ובסמוך לחוף המזרחי של סנטיאגו וטומן בחובו נופים פראיים עוצרי נשימה והרי געש פעילים, מהיפים ביותר בארכיפלג כולו. בתום הביקור בברתולומיאו נמשיך אל מפרץ סאליבן (Sullivan Bay), אשר לא ניתן להשוותו לאף אי אחר בארכיפלג: אם זה בזכות התבליטים הקסומים הנוצרים מזרם הלבה, הייחודיים לגלפגוס והוואי בלבד, צבי הפסיפיק המגיעים להטיל את ביציהם בחול הלבן, או, אם יתמזל מזלכם, בשל ההזדמנות לחזות בפעילות וולקנית. בכל מקרה, ביקור במפרץ סאליבן יכול לגרום לכם להתבלבל לרגע ולהרגיש כאילו הגעתם לירח. במהלך היום נטפס לגובה של כ-800 מטר ונזכה לנקודת תצפית מרהיבה, נצא לשנורקלינג במימיו החמימים המשובצים שוניות אלמוגים בין דגי מנתחים, כרישים לא מסוכנים וצבים, ונקווה לקבל הצצה על פינגווין הגלפגוס, אשר כמעט נכחד לגמרי. בשעות הערב נהנה ממשתה פרידה חגיגי בסיפון, תוך שאנו מתקדמים אל עבר סנטה קרוז.

  יום 5

  סנטה קרוז – תל אביב

  יום אחרון לטיול, נלך בעקבות הצבים ואף נזכה לראותם ממרחק מטרים ספורים בלבד. בזכות העובדה שהצבים הענקיים של גלפגוס לא נשארים רק בתחומי הפארק הלאומי, אלפים מהם נעים ואף מתרבים באזור סנטה קרוז, שם נבקר. בתום הסיור הקצר, נשוט בדוגיות אל בלטרה, שם נעלה על שאטל לשדה התעופה ונעלה על טיסה חזרה לישראל (דרך יעד ביניים), מצוידים בתמונות מרהיבות וחוויות בלתי נשכחות.

  הטיול כולל:

  • טיסות פנים מקיטו או גוואיקיל לאיי הגלפגוס. 
  • מדריך מקומי מקצועי דובר אנגלית, לא סטודנטים מתחילים. 
  • אמצעי תחבורה המתאים לגודל הקבוצה.
  • כניסות לאתרים ע"פ המצוין במסלול.

  הטיול לא כולל:

  • שתייה ואלכוהול
  • 120 $ דמי כניסה לשמורה.
  • טיפים לנותני השירות.

  רוצה להצטרף לטיול זה? אנחנו מחכים לך בטלפון עכשיו: 050-2727479

   להתפנק כל אל הדרך אל היעד
   עם היאכטות היוקרטיות מאקוודור אל איי גלאפגוס

   יאכטה 'אודסי' Odyssey

   ★★★

   יאכטה 'סאן חוזה' San Jose

   ★★★★

   יאכטה 'האוצר' Treasure

   ★★★★★

   יאכטה 'נמו' Nemo

   ★★★★

   יאכטה 'ארכיפל' Archipell

   ★★★

   למעלה