מה בין בשר וכדורגל?

אם עדיין לא הצטרפתם לטרנד הטבעונות/צמחונות, ובכל זאת אתם מתרגשים לראות את הסטייק שלכם בדרגת צלייה מדיום/וולדן, אוהבים את האסדו - אז רצוי מבשר ארגנטינאי משובח ומיושן היטב. ארגנטינה זאת המדינה הדרום אמריקאית שהפכה לאחת ממעצמות ייצוא הבשרים הגדולות בעולם: בשנת 2011 הסתכמו ההכנסות שלה מאפיק זה ב-1.90 מיליארד דולר, לפי לשכת הסחר העולמית.
לארגנטינה עוד נתון מענין ולא מפתיעה: בשנים האחרונות הם עקפו אפילו את ברזיל כיצואנית שחקני הכדורגל המובילה על פני כדור הארץ. על-פי סוכנות Euroamericas, משנת 2013 רשמו קבוצות הכדורגל בארגנטינה הכנסות של 228 מיליון דולר משחקני כדורגל. השחקנים הארגנטינים משחקים כמעט בכל ליגה נחשקת בעולם, ואם עד 2012 ברזיל עדיין שלטה בשוק הזה - הרי שבשנה זאת נרשם מהפך, וכיום כבר יש 2,751 כדורגלנים ארגנטינים מקצוענים שמשחקים ברחבי העולם, יותר מכל מדינה אחרת. ברזיל מסתפקת ב-2,356 שחקנים בלבד.

פסטיבל הטנגו בבואנוס איירס

הטנגו נולד בארגנטינה והוא סגנון ריקוד ייחודי למדינה זאת, ובאופן ספציפי בבואנוס איירס הבירה, והוא אלמנט תרבותי המסב גאווה רבה לתרבות הדרום אמריקאית. ובשל עובדה זאת, לא פלא שבעיר מוצאו נוסד אירוע התרבות הגדול ביותר בעולם הסובב כולו סביב ריקוד ומוזיקת הטנגו.
אליפות ריקודי הטנגו העולמית: האליפות מורכבת משני חלקים - טנגו סלון, בו יש הקפדה מאוד נוקשה על כללי טנגו מסורתיים, וטנגו במה, שהוא ריקוד יותר כוריאוגרפי עם אלמנטים של בלט וריקודים נוספים.
בתחרות מעל 500 זוגות מ-37 מדינות בעולם מגיעים להתחרות באליפות היוקרתית ונותנים מי שזכה לחוות את התחרות הזאת בוודאי הבין יותר טוב את התרבות הדרום אמריקאית!

דגל ארגנטינה

בטח במהלך הטיול שלכם תתקלו בו בוודאי לא במקום אחד. הארגנטינאים מאוד גאים בסמלי המדינה שלהם.
מאיפה השמש ולמה דווקא תכלת? על פי המסורת צבעי הדגל מיוחסים לשמים, לעננים ולשמש ובטענה זו תומכים ההמנונים "אורורה" ו"ההצדעה לדגל", שמש מאי המשחיתה את הדגל הרשמי מבוססת על עיצובו של המטבע הארגנטינאי הראשון, הריאל הארגנטינאי.
הדגל הארגנטינאי עוצב בידי מנואל בלגרנו במהלך מלחמת העצמאות הארגנטינאית. במהלך המסעות שלו בדרך לעיר רוסריו הוא שם לב כי שני הצדדים הלוחמים, תומכי הכתר מן הצד האחד והפטריוטים מן הצד האחר היו לבושים בצבעים זהים, אדום וצהוב - צבעי הדגל הספרדי. בעקבות דמיון זה, יצר בלגרנו את סמל הכובע של ארגנטינה.

רוצים להצטרף איתנו לטיול מהחיים בארגנטינה? התקשרו עכשיו לטל: 050-690-35-65

    הצטרפו אלינו לטיול של פעם בחיים בארגנטינה

    למעלה