טיול בראש שקט ובבריאות – פשוט להתחסן וליהנות

מונדו טריפ עם טיפים חשובים - שיהיה לכם לבריאות

לפני יציאה לטיול חשוב להתחסן בקופות החולים או מרפאות "למטייל" ברחבי הארץ. חשוב להספיק לקבל את החיסונים לפחות חודש לפני הטיסה, רצוי אפילו חודש וחצי, מומלץ להשלים חיסונים בהתאמה לאתרי הטיול.

החיסונים המומלצים לדרום אמריקה הם:

טיפוס הבט

צהבת A + B

דיפתריה, טטנוס, שעלת

חצבת, אדמת, חזרת

קדחת צהובה

כלבת

מקדימים תרופה - הצטיידות בתרופות זמינות
רצוי להצטייד בתרופות זמינות לפני הטיול, אבל צריך לזכור שבכל מלון יש עזרה ראשונה, בכל עיר יש רופאים, בתי חולים ובתי מרקחת זמינים. אין צורך להעמיס ערכת עזרה ראשונה, הדורשת מקום ועלות מיותרת.


תרופות מצויות אותן תוכלו לרכוש בכל מקום ללא צורך במרשם:

כדורים נגד שיעול, כדורים נגד צינון/שיעול/חום, משככי כאבים/חום, כאבי גרון, כדורים נגד צינון בלבד, אוקסישוט - משאף אישי חמצן לגבהים, קרם הגנה/מסנני קרינה, כדורי שינה.

 

תרופות אותן כדאי להביא מהארץ:

אנטיביוטיקה – הנפוצים הם מוקסיפן וזינט.

אוטריווין - תרופת להקלה על גודש באף, לא מצויות בדרום אמריקה.

תרופות לטיפול בהפרעות קיבה (שלשולים, כאבי בטן, עצירות)

תרופות נגד אלרגיות ועקיצות חרקים

 

מחלת גבהים
שתיית תה קוקה מסייעת מאוד. בנוסף, ישנם כדורים הממריצים את החמצן בדם על מנת לאפשר לגוף להתאושש אבל זה לא פותר את הבעיה אלא מקל (להתייעץ עם רופא). רצוי מאוד להימנע מלטפס בגובה רב ואף רצוי לרדת מעט בגובה על מנת לאזן את הגוף.

 

מלריה
כדורים נגד מלריה הם פריט חובה למי שנכנס לג'ונגלים (כדאי לקבל יעוץ מפורט אלו כדורי מניעת מלריה בהתאמה לג'ונגלים המתוכננים). כיום המלריה מצויה באמאזונאס ולכן אם אתם יודעים שלא תגיעו לשם, התרופה מיותרת (במקרה שאינכם בטוחים, התייחסו לכל ג'ונגל כאל אמאזונס)

 

מלרון או לריאם
לשתי התרופות יעילות זהה. ההבדל הוא איך לוקחים אותם - אחד מהם לוקחים פעם בשבוע ואת השני כל יום - כל אחד עם יתרונות וחסרונות. (מלרון נלקח מיום לפני הכניסה לאזור הנגוע במלריה, יום יום, עד לשבוע לאחר היציאה ממנו, בעוד לריאם נלקח פעם בשבוע בלבד, משבוע לפני הכניסה לאזור הנגוע ועד 4 שבועות לאחר מכן); כך גם קיים הבדל במחיר (מלרון יקר משמעותית); ובפרופיל תופעות הלוואי (למלרון כמעט שאין תופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות בנטילת לריאם הן בחילות/סחרחורות בתחילת הטיפול וחולפות בהמשך) מלרון נחשבת עם פחות תופעות לוואי

 

למעלה